Frontend Engineer (CZ/EN) - Angular 4, RxJS
Místo: Praha / Brno nebo Externě Úvazek: Full-time / Contract Typ firmy: Velká firma (50+ lidí) Plat: 100000+ Kč / měsíc

Exponea

For ENGLISH version please see below. We are looking for Czech/English speakers or English speakers.

 

CZECH:

Frontend Engineer

Vedle bratislavského Frontend týmu nově rozšiřuje Frontend týmy pro remote spolupráci i z Prahy nebo Brna.

  • Lákalo by tě vést technickou vizi a přijmout velkou zodpovědnost za části frontend stacku?
  • Chceš se podílet na budování nástroje světové úrovně a z pozice frontendisty pomáhat vizualizovat Big Data pro náročné klienty na špičkové úrovni?
  • Chceš tvořit produkt, který má vliv na stovky miliónů uživatelů?
  • Máš chuť být součástí jedné z nejrychleji rostoucích firem?
  • Zvládneš formovat design a funkcionality komplexní aplikace v nejnovějším Angular 4?
  • Chceš pracovat s cutting-edge technologiemi, jako Angular či RxJS, a záleží ti na výkonu frontendu?
  • Věříš, že pro efektivitu vývoje a fungování týmu je nutná čitelnost a testovatelnost?
     

Exponea je mezinárodně úspěšný marketing cloud, nástroj pro hloubkovou analytiku a automatizaci marketingu pro firmy podnikající na internetu. Exponea pomáhá klientům z řad světových e-commerce lídrů (např. Zoot, Sygic, Kiwi.com) a dalších významných společností (T-Mobile, BMW) zlepšovat business výsledky na základě analýzy zákaznických dat.

 

Stavíme platformu, která zpracovává ohromné objemy dat o zákaznících klientů a na základě pokročilých analýz navrhuje marketingové kampaně.

 

Podle mnohých patří Exponea mezi světovou špičku (viz srovnání Best Marketing Automation Software). Spokojených klientů rychle přibývá https://exponea.com/success-stories/, rosteme a plánujeme náš tým dnešních 5 Frontend Engineerů do budoucna zdvojnásobit.

 

Aktuální screenshoty z Exponea aplikace:

Oblíbeným nástrojem v Exponea aplikaci jsou scénáře, kde klienti za pomoci flow diagramu vizuálně navrhují kampaň. Vývojáři se při vývoji vlastního SVG řešení potýkají s problémem, jak vizualizovat uživateli flow takovým způsobem, aby měl důvěru ve svůj vlastní koncept.

Oblíbeným nástrojem v Exponea aplikaci jsou scénáře, kde klienti za pomoci flow diagramu vizuálně navrhují kampaň. Vývojáři se při vývoji vlastního SVG řešení potýkají s problémem, jak vizualizovat uživateli flow takovým způsobem, aby měl důvěru ve svůj vlastní koncept.

 

Příklad designu pro konkrétní zadání. Exponea umožňuje velice detailní, konfigurovatelné, real-time analýzy, což dovoluje uživatelům podívat se na svůj business z různých perspektiv a umožňuje “hrát si s daty”. Vývojáři zde uplatní schopnost vizualizovat big data a cit pro user-experience.

Příklad designu pro konkrétní zadání. Exponea umožňuje velice detailní, konfigurovatelné, real-time analýzy, což dovoluje uživatelům podívat se na svůj business z různých perspektiv a umožňuje “hrát si s daty”. Vývojáři zde uplatní schopnost vizualizovat big data a cit pro user-experience.

 

Chceme dělat kód čistě, testovatelně a udržovatelně i v dlouhodobém horizontu, a proto hledáme posily z řad frontendistů, kteří mají frontend v srdci a záleží jim na dobrém kódu.

 

Jsi to ty?

Ozvi se nám!

 

Vítáme zkušené seniorní frontendisty i ambiciózní juniory, kteří se díky silné motivaci a chuti učit se rychle do seniorní role posunou.

PŘIHLAS SE

 

K tvým úkolům bude patřit:

Programování pokročilé webové aplikace app.exponea.com v Angular 4, TypeScript a LESS
Vývoj features a zdokonalování UI ve spolupráci s naším produktovým a backend-end týmem
Navrhování nových možností, jak vizualizovat data
 

1. Specifika pozice Frontend Engineer Senior:

Softwarový návrh, architektura a implementace nových funkcionalit
Vyladění výkonu načítání a vykreslování aplikace
Posouzení možných rizik v návrhu (technologických, bezpečnostních…)
Předávání zkušeností juniornějším kolegům a jejich mentoring, postupné zdokonalování se v leadershipu
 

“Senior developer je pro mě někdo, kdo se neváhá o své nabyté zkušenosti podělit, v jehož spolupráci lidé rostou.” – Pavel Serbajlo, IT Executive Advisor, Exponea (ex-GoDaddy/M.dot)

 

2. Specifika pozice Frontend Engineer Junior:

Vstřebávání zkušeností a růst pod coachingem a mentoringem zkušenějších kolegů
Podílení se na celém procesu softwarového procesu od návrhu až po implementaci
Možnost kreativně přicházet s vlastními nápady
 

“Je skoro až neuvěřitelné, že každý den, kdy jsem v Exponea, se toho učím daleko víc, než za celé měsíce na vysoké škole.” – Martin Jakubík, Junior Front-end Engineer, Exponea

 

Konkrétní výzvy, které frontendisty čekají

1. Příklady pro seniory:

 

Postavit WYSIWYG editor e-mailů a webového obsahu

Nechceme, aby naši uživatelé museli znát CSS a HTML. Na to jsme experti my. Pojďme klientům předložit nástroje, které umožní dělat WYSIWYG stylem vše, co dělá běžně zdatný webový programátor.

 Webový editor poskytuje uživateli nástroj, jak měnit obsah svého webu a testovat (např. pomocí AB testů) různé změny bez drahých zásahů do zdrojového kódu. Na vývojáře klade nároky na hlubokou znalost fungování webového prohlížeče tak, aby uživatel dosahoval bez větších zkušeností skvělých výsledků a celkové řešení bylo aplikovatelné na různé weby.

 

 

Postavit MVP aplikace pro optimalizaci webu

Jednou z nejžádanějších funkcionalit v Exponea jsou web layers. Chtěli bychom je nabídnout všem i bez znalosti kódu. Očekáváme, že perfektní aplikace stvořená pro jediný účel umožní komukoliv bez rozdílu věku a zkušeností editovat obsah svého e-shopu a snadno aplikovat nejpokročilejší marketingové mechanismy.

 

Navrhnout a vylepšit načítání aplikace

Změnit proces sestavování aplikace tak, aby umožnil postupné načítání modularizované aplikace, a ulevil tak síťovým, paměťovým a výpočetním nárokům. Zrychlit vývoj frontendu aplikováním Hot-Module-Realoding mechanismů.

 

 

2. Příklady pro juniory:

Rozšíření mobilní aplikace napsané ve frameworku Ionic o novou funkcionalitu

Exponea webová aplikace je určena pro desktop, ale má i svou mobilní webovou variantu, která využívá části desktopové aplikace a podporuje základní požadavky, které na ni uživatelé kladou. Mobilní uživatelé však chtějí stále více a s napětím očekávají, kdo jim nabídne mobilně-optimalizovaný zážitek.

 

Přepracování view napsaných v Angular 1 za pomoci moderních přístupů v Angular 4

Frontend Exponea aplikace běží v hybridním módu – podstatná část aplikace je v Angular 4, nicméně část aplikace je stále v AngularJS 1. Pro ty, kteří se chtějí učit nový Angular, je zde možnost přepracovat existující view za pomoci moderních přístupů, zlepšit tak výkon, čitelnost a stabilitu kódu.

blobid1500043789452.jpg 

Exponea je k dispozici nejen na desktopu, ale i na mobilech, kde umožňuje získat přehled na cestách nebo prezentovat data na pracovních poradách či konferencích i bez nutnosti nosit s sebou laptop. Exponea tak využívá modularity Angularu a optimální user-experience, kterou přináší na mobilní web framework Ionic postavený na míru Angularu.

 

Implementace nových typů vizualizace dat za pomoci canvas nebo SVG

Těm vizuálně nejkreativnějším z nás se meze nekladou – nejzajímavější vizualizace si žádají neobvyklé přístupy.

 

O našem tech stacku a stylu práce:

Používáme:

- Angular 4, RxJS 5, TypeScript 2, Ionic 3, WebPack, Yarn…
- Pro testování používáme Karma, Protractor, Jasmine a testy běžíme po každém pushi do Gitu
 

Těžíme z nejnovějších poznatků a implementujeme nové technologie:

- Jsme průkopníky s přepisem aplikace do hybridního stavu (než Google vydal finální verzi, už jsme na tom pracovali)
- Plánujeme lazy loading Angular modulů i knihoven
- Optimalizujeme za použití push strategie a RxJS
 

Máme jedinečný styl práce:

- Praktikujeme kompletní feature ownership, kdy jednotlivci či malé skupinky kooperují s produktovým, designovým a backend teamem
- Před každou implementací se podílejí seniorní i juniorní developeři na návrhu implementace a rozbití na dílčí úkoly, takže se můžeme vzájemně učit v softwarovém návrhu a v implementaci postupujeme s jistotou
- Postupně pak kód doručujeme do source control, za pomoci code-review zajišťujeme jeho kvalitu a předcházíme tak nasazení rozsáhlého kódu stylem big-bang
- Blízce spolupracujeme s quality assurance teamem na manuálním i automatizováném testování
 

Práce z Brna či z Prahy? No jasně!

Vedle bratislavského Frontend týmu nově rozšiřuje Frontend týmy pro remote spolupráci i z Prahy nebo Brna.

Naše týmy jsou připravené na různé možnosti remote spolupráce:

1) remote z Brna – plánujeme otevření kanceláře v Brně, odkud by polovinu týdne pracoval lead Frontend Engineer a budoucí brněnský Frontend tým.

2) dojíždění do Bratislavy – na celý týden nebo jen na pár dní v týdnu, přičemž za ochotu dojíždět přidáme měsíční bonus 20 tis Kč k platu a navíc poskytneme gratis bydlení ve firemním Exponea bytě (5 minut chůze od kanceláří a hlavního autobusového nádraží).

3) remote z Prahy – v tomto případě bys s bratislavským týmem spolupracoval z naší pražské kanceláře v rámci www.gamedevhub.org. Zde sídlí náš stávající pražský Delivery tým složený z Customer Success manažerů,  Customer Analytics konzultantů a budoucích frontendistů.

 

Tyto možnosti nejlépe využiješ, když:

– ve tvé lokalitě není žádný projekt, firma nebo start-up, který by tě zaujal, případně pro tebe nepředstavují dostatečnou výzvu

– si chceš užívat výhod freelancera, ale zároveň mít benefity globální firmy (špičkoví lidé v týmu, od kterých se můžeš učit, firemní kultura, které chceš být součástí, kvalitní zázemí)

Podobným remote způsobem pracuje i Veronika Hlaváčová, Global Head of HR, Exponea:

“Většinu času pracuju z Prahy a cca třikrát do měsíce jezdím na 2-3 dny pracovat do Bratislavy, kde mám zbytek týmu. Toto nastavení mi jako introvertovi skvěle vyhovuje, protože v Bratislavě mám převážně schůzky s kolegy, s týmem a jsem neustále mezi lidmi. V Praze pak mám prostor na ponoření se do práce, ke které potřebuju více klidu. Navíc v autobuse i ve vlaku je skvělé pokrytí wifi a cesta vždy rychle uteče.”

Na bázi remote spolupráce funguje i Lukáš Fryč, Lead Frontend Engineer, Exponea:

“Bydlím v Brně a do Bratislavy dojíždím autem každý týden po-út a čt-pá. Rád cestou svezu spolujízdou přes BlaBlaCar.cz další spolucestující, protože mě baví poznávat nové lidi. Na jedné z minulých spolujízd jsem takto narazil na QA testera, kterého jsme zrovna hledali do týmu.”

 

Co se frontendistům v Exponea líbí?

- Zkušeným seniorům svěříme technickou zodpovědnost za části frontend stacku a dáme prostor vést technickou vizi
- Práce v Exponea je rozmanitá a každý je svého štěstí strůjcem – pokud si věříš, dostaneš příležitost naplnit své sny a ambice
- Praktikujeme přístup meritokracie používaný v open source komunitách, tzn. nejlepší nápad vyhrává a je jedno, od koho přichází. Důležité je umět si nápad před týmem obhájit a pak ho zvládnout zodpovědně implementovat. Lidé v teamu vidí, že záleží na jejich názoru, nehledě na to, jakou pozici mají.

- Zaměřujeme se na cutting-edge browsery (žádný Internet Explorer 8, 9, 10, pouze latest Chrome/Firefox/Safari/Edge)
- Podpoříme tě, aby sis vybudoval jméno v odborných kruzích
- Podporujeme přispívání zpět do komunity, pořádáme eventy, založili jsme Bratislava Angular komunitu


- Přednášíme:2017, Apr 05th: Angular 4.0 (CodeCon)
2017, Mar 02: Bug-Free Angular Applications (CodeFest)
2016, Nov 24th: Bratislava Angular workshop: Migrate to 2.0 (Exponea)
2016, Nov 8th: Igor Minar announcing Bratislava Angular  (Reactive meetup)
2016, Oct 27th: Angular @ Night (Reactive conference)

- Blogujeme:

Component-oriented CSS Architecture (Lukas) https://blog.exponea.com/component-oriented-css-architecture/
How Exponea adopted Angular 2.0 (Lukas) https://blog.exponea.com/how-to-adopt-angular-2-0/

- Podpoříme tě mentoringem od našich zkušených kolegů, kteří pracovali nebo vedli firmy jako:

GoDaddy, M.dot (od Pavla Serbajlo můžeš čerpat zkušenosti o procesech a způsobu vývoje v Sillicon Valley),
Red Hat (od Lukáše Fryče se dozvíš víc ze světa vývoje open source řešení a práci v softwarové komunitě),
Piano (od Maťo Strýčka cokoliv o architektuře platebních bran pro velké mediální servery)
WebSupport (technické detaily z leading firem na Slovensku v doménovém a hostingovém businessu)
McKinsey (firemní komunikační kouč Ivo Večeřa)
 

Několik cest možného růstu do budoucna:

Specializace a ownership nad konkrétní částí kódu nebo frontendového stacku.
Umíme ušít pozici na míru a necháme ti prostor rozvíjet se podle vlastní volby.
Možnost zlepšovat se v komunikaci při práci přímo se zákazníkem a implementovat prototypy nových řešení.
Jako zkušený frontendista se můžeš posouvat do vedoucích rolí, např. Team Leadera nebo Tech Leada.
- Jako juniorní frontendista budeš nabírat zkušenosti od seniorních kolegů a podpoříme tě mentoringem a koučingemStaneš se průkopníkem nových technologických řešení a přístupů
- Můžeš spolupracovat na patentování technologií a získat nové zkušenosti
Nabereš také cenné know-how pro vlastní podnikání – cílem našeho CEO Petera je po vzoru tzv. PayPal Mafie (video) podporovat zaměstnance, aby zakládali vlastní úspěšné firmy. Získané prostředky a know-how skvěle využiješ.
 

Naše požadavky na tebe:

Zkušenosti z minimálně jednoho, ale nejlépe dvou a více projektů v AngularJS 1 nebo Angular 2+ (rádi bychom viděli vzorky tvého kódu)
Silné portfólio webů a aplikací (na jazyku nezáleží)
Rychlost a flexibilita
Pixel perfect CSS
Smysl pro vylepšování UI/UX
Angličtina na komunikativní úrovni
Výhodou je zkušenost s Typescript
Poteší nás zkušenost / silný zájem o unit a end-to-end testování
Chuť vyměňovat si know-how a dělit se něj s komunitou 
 

Čím tě ještě překvapíme?

- Dostaneš velkou svobodu i důvěru. Nemáme “píchačky”, korporátní pravidla ani dlouhé schvalovací procesy. Od prvního dne nás zajímají výsledky. Se svobodou je však spojená zodpovědnost.
- Budeš se podílet na tvorbě unikátního světového produktu, který je podle mnohých nejlepší na světě (viz porovnání Best Marketing Automation Software od G2Crowd)


- Podporujeme vzdělávání, osobní rozvoj a profesní růst.
- Máme flexibilní pracovní dobu, pracovat je možné na dálku i na home office.


- Platíme tak, abychom ocenili tvoje nasazení a schopnosti. Platy seniorních Frontend Engineerů stoupají až ke 100 000 Kč/měsíc. Navíc přidáme bonus 20 000 Kč/měsíc + poskytneme gratis ubytování ve firemním bytě tomu, kdo bude na min. 2-3 dny v týdnu dojíždět do Bratislavy nebo bude ochotný se do Bratislavy přestěhovat.


- Prostřednictvím zaměstnaneckých akcií můžeš firmu spoluvlastnit.
- Využiješ zázemí našich kanceláří v centru Prahy (kancelář v rámci http://www.gamedevhub.org/) nebo Brna (chystáme otevření), případně Bratislavy (mrkni na naše nové kanceláře v Twin City).


- Možnost vybrat si techniku, knihy, cvičení nebo hodiny angličtiny a další výhody.
- Přátelská atmosféra a motivovaní kolegové, které jejich práce baví.
 

Přečti si něco o nás na naší Career Page nebo nahlédni do života firmy a poznej své budoucí kolegy a kolegyně v Praze (Facebook Page Exponea Society – Prague), Bratislavě (Exponea Society – Bratislava) a dalších pobočkách v Londýně, Moskvě, Palo Alto a Melbourne (Exponea Society – Global).

 

A ještě něco o nás

Exponea patří mezi nejrychleji rostoucí softwarové firmy na světě v oblasti marketingové automatizace a pokročilé datové analytiky s využitím A.I. Slovenská firma s britským sídlem otevřela své zastoupení kromě Londýna a Bratislavy i v Melbourne, Palo Alto, Praze a Moskvě.

Díky úspěšné několika miliónové investici se z malého týmu stala během roku firma s více než 80 specialisty, která dál roste. V našem regionu pomáhá lídrům, jako jsou DeliveryHero, Zoot, Kiwi.com, BMW, Sygic a T-Mobile, v personalizované komunikaci a real-time marketingu. Jde o první SaaS firmu na světě, která do svého marketing cloud řešení integrovala Facebook Messenger Boty i Alexu od Amazonu pro moderní marketéry.

Dostat se do Exponea není lehké. Jen v prvním roce se na IT a konzultantské pozice hlásilo více jak 500 kandidátů a firma si tak mohla vybrat jen ty, kteří mají světové ambice a chtějí se zlepšit v pochopení chování zákazníků napříč mnoha segmenty. Vlastní restaurace v evropské pobočce v Bratislavě, možnost podílu na zisku a sídlo v bratislavském hypermoderním TwinCity lákají další nejen z korporací, ale i z úspěšných zahraničních firem. Podívejte se na aktuálně volné pozice na https://exponea.com/careers/.

 

Nástup: ihned

Spolupráce: plný úvazek / živnost

Plat: podle seniority až 100,000 CZK / měsíc (aavíc přidáme bonus 20 000 Kč/měsíc + poskytneme gratis ubytování ve firemním bytě tomu, kdo bude na min. 2-3 dny v týdnu dojíždět do Bratislavy nebo bude ochotný se do Bratislavy přestěhovat.)

Lokalita: Praha nebo Brno

 

ENGLISH:

Frontend Engineer

- Would you like to lead the technical vision of, and accept responsibility for, parts of the frontend stack?
- Do you want to contribute to building a world-class tool, and help create cutting-edge Big Data visualizations for demanding clients?
- Do you want to create a product used by and affecting hundreds of millions of users?
- Do you want to become a member of one of the fastest growing companies?
- Can you cooperate on a design and lead implementation of a comprehensive app in the latest Angular 4?
- Do you want to use cutting-edge technologies, such as Angular and RxJS, and do you care about frontend performance?
- Do you believe that readability and testability are necessary preconditions for development and team efficiency?
 

Exponea is an internationally successful online platform for deep analysis and marketing campaign automation. We have been working with global e-commerce leaders (e.g., Zoot, Sygic, Kiwi.com) and other leading companies (T-Mobile, BMW) to improve business results based on customer data analysis.

 

We are building a platform to process huge amounts of customer data and to propose marketing campaigns based on advanced analyses.

 

Many consider Exponea a world-leading app (see the Best Marketing Automation Software benchmark). As the number of satisfied customers is growing fast https://exponea.com/success-stories/, we follow suit and plan to double out team of 5 Frontend Engineers in the future.

 

Current screenshots from the Exponea app:

Screenshot 1 – Scenarios are a popular Exponea tool allowing users to design campaigns using flow diagrams. In developing own SVG solution, developers need visualize the flow in a way inspiring users’ trust in their own concepts.

Screenshot 2 – Sample design for specific task. Exponea supports very detailed, configurable, real-time analyses for users to take a look at their business from different perspectives and “play with data”. Developers are expected to bring to bear their capability to visualize big data and their flair for user-experience.

 

We want to write clean, testable and long-term sustainable code. That’s why we are looking for new blood among engineers who keep frontend close to their heart and care about code quality.

 

We welcome applications from both experienced senior engineers and ambitious juniors who have the motivation and urge to learn and grow in seniority fast.

 

Would that be you?

Then get in touch with us!

APPLY NOW

 

Your responsibilities will include:

- Programming advanced web applications app.exponea.com in Angular 4, TypeScript and LESS
- Developing features and improving the UI jointly with our product and backend team
- Designing new ways of data visualization
 

1. Senior Frontend Engineer role specifics:

Software design, architecture and implementation of new functionalities
Fine-tuning of app loading and rendering performance
Potential design risk assessment (technological, security …)
Sharing experience with, and mentoring of, junior colleagues, gradual leadership skill improvement
 

“A senior developer is someone who doesn’t hesitate to share their experience and who helps others to grow by working with them.” - Pavel Serbajlo, IT Executive Advisor, Exponea (ex-GoDaddy/M.dot)

 

2. Junior Frontend Engineer role specifics:

Gaining experience, and growth under the coaching and mentoring of senior colleagues
Engagement in the whole software creation process from design to implementation
Creative input and new ideas

 

Specific challenges awaiting frontend engineers:

 

1. Examples for senior engineers

Building a WYSIWYG email and web content editor

We do not want to oblige our users to master CSS and HTML. We are the experts! Let’s give them tools to do whatever the average advanced web programmer can do, in a WYSIWYG style.

Screenshot 3 – The web editor empowers users to change web content and test (e.g. by AB tests) changes without expensive modifications into the source code. This requires developers to have a thorough knowledge of web browser functioning while allowing users to achieve great results without extensive previous experience, and applicability to different webs.

 

Building an MVP app for web optimization

Web layers are a favorite functionality with Exponea clients. We would like to offer them to everyone, even those with no coding skills. We expect a perfect single-purpose app to allow anyone of any age and experience level edit the contents of their e-shop and easily apply the most advanced marketing mechanisms.

 

Designing and improving app

Improve the app build process to allow for lazy loading of modules to reduce network, memory and computing requirements. Accelerate frontend development through Hot-Module-Reloading mechanisms.

 

2. Examples for junior engineers

Adding a new functionality to the mobile Ionic app

The Exponea web application is desktop designed but there is also a mobile web version, which is partially based on the desktop application and supports basic user requirements. However, mobile users are ever more demanding and excited to see who is going to offer them an optimal mobile experience.

 

Mobile app screenshot - Exponea is available not only as a desktop app but also in a mobile version. The mobile app provides users with a basic overview when travelling, and allows them to present data in meetings or conferences without having to carry a laptop. Exponea benefits from the modularity and optimal user experience of Angular, which is rendered mobile thanks to the Angular-specific Ionic web framework.

 

Rewriting views coded in Angular 1 into Angular 4

Exponea’s frontend runs in the hybrid mode – much of the app is in Angular 4, but some of it remains in AngularJS 1. Whoever wants to learn new Angular can re-do the existing views by using modern approaches to improve code performance, readability and stability.

 

Implementing new types of data visualization with canvas or SVG

There are no limits to the most visually creative of us – after all, the most interesting visualizations require unusual approaches.

 

About our tech stack and work style:

We use:

Angular 4, RxJS 5, TypeScript 2, Ionic 3, WebPack, Yarn…
We use Karma, Protractor, Jasmine for testing and we run tests after each push to Git
 

We draw on the latest know-how and implement new technologies:

We have pioneered rewriting apps to a hybrid state (we had worked on this before Google released the final version)
We intend to do lazy loading of both Angular modules and libraries
We optimize through onpush change detection strategy and RxJS
 

We have a unique work style:

We apply total feature ownership: individuals or small groups work with product, design and backend teams
Before any implementation begins, senior and junior developers jointly design the implementation process and break it down to sub-tasks for everyone to learn during the software design phase and then implement without hesitation
We incrementally send the code to source control, assure quality through code review to prevent big-bang rollout
We closely co-operate with the quality assurance team on manual and automated testing
 

What frontend engineers like about Exponea

Experienced senior engineers enjoy technical responsibility for parts of the frontend stack and can lead the technical vision
The work at Exponea is diverse and everyone is the maker of their destiny – if you have enough trust in yourself, you can make your dreams and ambitions come true here

We believe in meritocracy as in open source communities, i.e., the best idea wins regardless of who presented it. What matters is the ability to defend the idea in a team and to implement it responsibly. Team members know their opinion matters whatever their position.

We focus on cutting-edge browsers (no Internet Explorer 8, 9, 10; only the latest Chrome/Firefox/Safari/Edge)
We will support you to make a name for yourself in expert circles
We want to give back to the community: we organize events, give lectures, write and publish articles

We founded the Bratislava Angular community

Lectures:
2017, Apr 05th: Angular 4.0 (CodeCon)
2017, Mar 02: Bug-Free Angular Applications (CodeFest)
2016, Nov 24th: Bratislava Angular workshop: Migrate to 2.0 (Exponea)
2016, Nov 8th: Igor Minar announcing Bratislava Angular  (Reactive meetup)
2016, Oct 27th: Angular @ Night (Reactive conference)

Blogs:

Component-oriented CSS Architecture (Lukas) https://blog.exponea.com/component-oriented-css-architecture/
How Exponea adopted Angular 2.0 (Lukas) https://blog.exponea.com/how-to-adopt-angular-2-0/

 

You will benefit from mentoring by our experienced colleagues who have worked, sometimes in leadership roles, for the likes of:

- GoDaddy, M.dot (Pavel Serbajlo is your man if you want to learn about processes and development in Silicon Valley)
- Red Hat (Lukáš Fryč will share what he learnt among the developers of open source systems)  
- Piano (Maťo Strýček will tell you anything about payment gateways for big media servers)
- WebSupport (you’ll learn technical details from Slovak leaders in the domain and hosting business)
- McKinsey (you can learn a lot about communication from our dedicated coach Ivo Večeřa)
 

Options for future growth

Specialization in and ownership of a specific code part or the frontend stack.
We can offer a tailor-made position to you and let you develop it as you wish.
You will be able to improve your communication skills by working directly with customers, and to implement prototypes of new solutions.
As an experienced frontend engineer you can move to a senior role, e.g., Team Leader.
As a junior frontend engineer, you will learn from senior colleagues, and we will support you with mentoring and coaching

You will pioneer new technological solutions and approaches
You will have a chance to cooperate on patenting technologies and getting new experience
You will gather valuable know-how for your own business. Our CEO Peter Irikovský’s goal is, in the PayPal Mafia fashion, to support our people in starting their own successful businesses. Easier done with the money and know-how you will have obtained here.
 

Lukáš Fryč, the current Lead Frontend Engineer, has the vision of building an independent team of enthusiasts – a place where juniors grow into senior roles and seniors become leaders who will be one day able to replace him in the leadership role.

 

What we expect of you:

History of at least 1 (2 or more are preferred) AngularJS 1 or Angular 2+ projects (we’d like to see a sample of your code)
A strong portfolio of websites and apps (regardless of language)
Speed and flexibility
Pixel perfect CSS
Flair for improving UI/UX
Communicative English
Familiarity with Typescript is a plus
Ideally experience of / strong interest in unit and end-to-end testing
Willingness to share know-how with the community
 

What you will like about your job:

A great deal of freedom and trust. At Exponea we don’t clock in and out, and we have neither corporate rules nor long approval processes. We are interested in results from day one. The freedom goes hand in hand with responsibility.
Participation in developing a unique product that many consider world-class (see the Best Marketing Automation Software by G2Crowd).


Support for your professional and personal development and growth.
Flexible working hours. Remote work and home office are possible.
We offer competitive salary in line with your commitment and skills. Senior Frontend Engineers earn up to CZK 100,000 / month.
Chance to co-own the company through our employee share program.
An easy-to-access downtown office with amenities in Prague (part of http://www.gamedevhub.org/), Brno (opening soon), or Bratislava (check out our new Twin City premises).
An array of fringe benefits including choice of hardware, books, gym classes.
Friendly atmosphere and motivated colleagues who like what they do.
 

About us:

Exponea is one of the world’s fastest growing software companies in the field of A.I.-enabled marketing automation and advanced data analytics. A UK-based company with Slovak origins, Exponea has offices in London, Bratislava, Prague, Moscow, Melbourne and Palo Alto.

Having secured millions of euro in investment, the small team grew into an 90+ people company in a year - and keeps growing. In Central Europe, it helps market leaders such as BMW, DeliveryHero, Kiwi.com, Sygic, T-mobile or Zoot with personalized communication and real-time marketing. Exponea is the first SaaS company in the world to integrate Facebook Messenger Bots and Amazon’s Alexa into a modern marketing cloud.

Exponea is a very selective employer. It its first year alone, it received 500+ applications for IT and consulting positions, allowing it to cherry pick those with world-class ambitions and willingness to improve their understanding of customer behaviors across segments.

Those who do get in enjoy, among other perks, food in an Exponea-owned restaurant in Bratislava, amenities of the hyper-modern TwinCity office area in our Europe office in Bratislava, and company stock options regardless of location. Whether you’re applying from a corporation or a successful international company, do check our open positions at https://exponea.com/careers/.

Exponea
MÁM o práci zájem
O nás

CZ

Exponea patří mezi nejrychleji rostoucí softwarové firmy na světě v oblasti marketingové automatizace a pokročilé datové analytiky s využitím A.I. Slovenská firma s britským sídlem otevřela své zastoupení kromě Londýna a Bratislavy i v Melbourne, Palo Alto, Praze a Moskvě. Díky úspěšné několika miliónové investici se z malého týmu stala během roku firma s více než 80 specialisty, která dál roste. V našem regionu pomáhá lídrům, jako jsou DeliveryHero, Zoot, Kiwi.com, BMW, Sygic a T-Mobile, v personalizované komunikaci a real-time marketingu. Jde o první SaaS firmu na světě, která do svého marketing cloud řešení integrovala Facebook Messenger Boty i Alexu od Amazonu pro moderní marketéry.


Dostat se do Exponea není lehké. Jen v prvním roce se na IT a konzultantské pozice hlásilo více jak 500 kandidátů a firma si tak mohla vybrat jen ty, kteří mají světové ambice a chtějí se zlepšit v pochopení chování zákazníků napříč mnoha segmenty. Vlastní restaurace v evropské pobočce v Bratislavě, možnost podílu na zisku a sídlo v bratislavském hypermoderním TwinCity lákají další nejen z korporací, ale i z úspěšných zahraničních firem. Podívejte se na aktuálně volné pozice na https://exponea.com/careers/.

 

ENG

Exponea is one of the world’s fastest growing software companies in the field of A.I.-enabled marketing automation and advanced data analytics. A UK-based company with Slovak origins, Exponea has offices in London, Bratislava, Prague, Moscow, Melbourne and Palo Alto. Having secured millions of euro in investment, the small team grew into an 90+ people company in a year - and keeps growing. In Central Europe, it helps market leaders such as BMW, DeliveryHero, Kiwi.com, Sygic, T-mobile or Zoot with personalized communication and real-time marketing. Exponea is the first SaaS company in the world to integrate Facebook Messenger Bots and Amazon’s Alexa into a modern marketing cloud.

 

Exponea is a very selective employer. It its first year alone, it received 500+ applications for IT and consulting positions, allowing it to cherry pick those with world-class ambitions and willingness to improve their understanding of customer behaviors across segments. Those who do get in enjoy, among other perks, food in an Exponea-owned restaurant in Bratislava, amenities of the hyper-modern TwinCity office area in our Europe office in Bratislava, and company stock options regardless of location. Whether you’re applying from a corporation or a successful international company, do check our open positions at https://exponea.com/careers/.