Advokát & Koncipient
Místo: Praha 1 Úvazek: Full-time Typ firmy: Střední firma (do 50 lidí)

PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK advokátní kancelář s.r.o.

Dvě nové pozice pro Advokáta & Koncipienta do M&A/IP/eCommerce Týmu v AKPKK a jedna navíc k tomu pro nový eCommerce projekt

Rozšiřujeme náš tým a hledáme nové kolegy a kolegyně!

Hledáme nové kolegy/kolegyně do týmu Mgr. Jana Krabce, LL.M. v rámci advokátní kanceláře PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK advokátní kancelář s.r.o. a zároveň hledáme kolegu/kolegyni, který by se podílel téměř výhradně na vzniku nového eCommerce inovativního projektu (nebo dokonce více projektů) pro jednoho z naších významných klientů, zejména by se pak pod naším vedením a s naší podporou podílel na poskytování právních služeb v úzké a přímé spolupráci s naším klientem.

Na co se zaměřujeme? Naší specializací je vše, co se internetu týká (setkat se u nás můžeš např. se zástupci největších světových platforem sdílené ekonomiky, největšími internetovými investory v CZ/SK/CEE regionu a jejich projekty) včetně přípravy investiční dokumentace. Dále se věnujeme fúzím a akvizicím, právu obchodních korporací, smluvnímu právu a naším dlouholetým klientům poskytujeme právní podporu dle jejich potřeby. Baví nás IoT projekty, smluvní právo, duševní vlastnictví a právo obchodních korporací; nově dokonce blockchain a kryptoměny, včetně otázek ICO.

Co by měl(a) budoucí člen(ka) našeho týmu ideálně umět a jaký/á by měl/a být?

 • pečlivý a samostatný se smyslem pro vnímání priorit i detailů (zejména při práci);
 • komunikativní a kreativní (vždy při práci, avšak tyto vlastnosti můžeš využít i při mimopracovních činnostech);
 • týmový (krom využití v práci dokonce sportujeme a/nebo jsme společensky aktivní);
 • s výbornou znalostí anglického jazyka (využitelná např. i na karaoke);
 • se smyslem pro humor.

Co Ti můžeme nabídnout?

 • práci v mladém, sportovně založeném kolektivu advokátní kanceláře na Malé Straně (občas potkáš zdejší politické a kulturní celebrity);
 • finanční ohodnocení odpovídající schopnostem a pracovnímu výkonu;
 • možnost kariérního růstu;
 • (velmi) zajímavou pracovní (i nepracovní) náplň;
 • přátelské prostředí a trpělivé vedení;
 • obvyklé zaměstnanecké benefity (a z neobvyklých např. karaoke).

Příklady naší práce v loňském a letošním roce najdete zde: https://www.linkedin.com/pulse/q12018-news-updates-jan-krabec

PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK advokátní kancelář s.r.o.
MÁM o práci zájem
O nás

Advokátní kancelář PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK advokátní kancelář s.r.o. byla založena v roce 2005 zkušenými advokáty s praxí v oblasti tuzemské i mezinárodní advokacie. Mezi právní obory, na které se naše kancelář specializuje, patří zejména fúze a akvizice, smluvní právo, IT právo, korporátní právo, bankovní právo a soutěžní právo.

Společníky naší advokátní kanceláře jsou Mgr. Augustin Kohoutek, Mgr. Tomáš Pelikán, Mgr. David Krofta, Mgr. Matěj Vácha a Mgr. Jan Krabec, LL.M.

Jan Krabec, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy, je advokátem od roku 2010. V letech 2004 a 2005 působil v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Weil, Gotshal & Manges v.o.s. Od roku 2005 spolupracuje s AK PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK. Od ledna 2014 je Jan Krabec společníkem advokátní kanceláře.

Jan Krabec se věnuje primárně oblasti soukromého a smluvního práva, zejména oblasti fúzí a akvizic, obchodního práva a duševního vlastnictví.

V současné době se zaměřuje na oblast M&A a internetové projekty, kterým poskytuje komplexní právní poradenství s důrazem na investiční a exitové strategie a ochranu práv duševního vlastnictví.

V roce 2013 Jan Krabec absolvoval Professional LL.M. Program na UC Berkeley School of Law, kde se soustředil zejména na smluvní právo, právo duševního vlastnictví, M&A a negociaci a kde obdržel Law & Technology Certificate vydaný Berkeley Center for Law and Technology. Jan Krabec je rovněž členem ALAI [Association Littéraire et Artistique Internationale].

V oblasti práva informačních technologií se zabývá veškerou problematikou práva týkající se podnikání na Internetu a právy jakkoli souvisejícími s informačními technologiemi.

Kde nás najdeš